FOTOGALERIE. Accident în județ! Mașină ruptă în două, după ce a intrat în stâlp. Șoferul a fugit!

Accident teribil în localitatea Marna Nouă, comuna Sanislău din județul Satu Mare. O mașină s-a rupt în două după coliziunea cu un stâlp, un utilaj, apoi cu un TIR. Totul s-a întâmplat astăzi, în jurul orei 09.00.

Un număr de 7 subofițeri de la Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă pentru curățarea carosabilului și o ambulanță SMURD cu echipaj de prim-ajutor pentru acordarea îngrijirilor medicale unei victime.

Doar când au ajuns la fața locului, forțele de prim-ajutor nu au mai găsit pe nimeni, fiindcă șoferul a fugit de la locul accidentului! Există șanse ca acesta să fi fost fie fără permis de conducere, fie sub influența băuturilor alcoolice.
Poliția a deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs accidentul.

ACTUALIZARE 11.00: Șoferul, în vârstă de 45 de ani, s-a ascuns de polițiști în lanul de porumb. Avea și motive: emana halenă alcoolică și avea permisul de conducere suspendat. A ajuns la spital pentru a i se preleva probe biologice de sânge pentru stabilirea eventualei alcoolemii.
