PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


LocaleTop News
Home›Locale›Accident la o intersecție din Carei: o mașină a fost proiectată într-un gard după o neacordare de prioritate

Accident la o intersecție din Carei: o mașină a fost proiectată într-un gard după o neacordare de prioritate

By PresaSM
aprilie 17, 2025
708
0

Un accident rutier a avut loc miercuri dimineață, 16 aprilie 2025, în jurul orei 08:30, în municipiul Carei, pe strada Morincz Zsigmond. Polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Carei au fost sesizați cu privire la eveniment și s-au deplasat de urgență la fața locului.

Potrivit primelor cercetări, un bărbat în vârstă de 34 de ani, din localitatea Pișcolt, aflat la volanul unui autoturism, nu ar fi acordat prioritate de trecere la intersecția străzilor Morincz Zsigmond și Ștefan cel Mare. Din această cauză, mașina sa a intrat în coliziune cu un autoturism care circula regulamentar pe drumul prioritar, condus de o femeie de 29 de ani, din localitatea Medieșu Aurit.

În urma impactului, autoturismul condus de femeie a fost proiectat în gardul unui imobil aflat în apropierea intersecției. Conducătoarea auto a suferit leziuni ușoare și a fost transportată la spital pentru investigații medicale și îngrijiri de specialitate.

Atât șoferul vinovat, cât și victima accidentului au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative în ambele cazuri.

Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili toate împrejurările producerii evenimentului rutier. Dosarul penal a fost deschis sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Intersecția în care s-a produs accidentul este cunoscută de localnici ca fiind una cu vizibilitate redusă, mai ales în orele de vârf, când traficul este intens. În trecut, în aceeași zonă au mai fost semnalate incidente rutiere cauzate de neacordarea de prioritate, fapt care subliniază necesitatea unei mai bune semnalizări și a unei atenții sporite din partea conducătorilor auto.


FOTO: Arhivă/Scop ilustrativ







Tagsaccident rutierInspectoratul de Poliție Județean
Previous Article

Un sătmărean a ajuns cu mașina în ...

Next Article

A băut, apoi și-a agresat mama. Sătmăreanca ...


ARTICOLE SIMILARE

  • LocaleTop News

    FOTO/VIDEO. Indivizi dubioși puși pe furat și vandalizat mașini în Satu Mare

    februarie 16, 2022
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Accident rutier pe Drumul Careiului. Traficul, afectat parțial

    martie 16, 2021
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    ARDUD. Beat și fără permis, a accidentat un pieton și a fugit. Oamenii au sărit să-l bată

    iulie 29, 2024
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    VIDEO. Accident rutier în municipiul Satu Mare: un TIR a alunecat în afara carosabilului

    februarie 5, 2025
    By PresaSM
  • Locale

    O femeie a făcut ravagii într-o firmă din Satu Mare. Prejudiciu uriaș

    septembrie 9, 2022
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO/VIDEO. Viața dramatică a Luminiței, sătmăreanca ucisă în Micro 14. Și-a pierdut toată familia

    iulie 2, 2023
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    Ce se întâmplă dacă nu respecți izolarea la domiciliu. Deja au apărut primele dosare

  • Locale

    FOTO/VIDEO. Primele concluzii în cazul sătmărencei găsite decedate în apartament

  • Locale

    Un sătmărean conduce fără permis de mai mulți ani! Prins cu un Audi Q7, beat mort!

Service auto

servicii juridice

Soluția problemelor tale

restaurantul tău

servicii medicale

servicii electricieni

PresaSM pe Facebook

servicii curășenie



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații