S-a dus la o plimbare cu motociclul. Sătmăreanul a încălcat trei legi dintr-o lovitură

La data de 12 martie a.c, în jurul orei 19.00, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Satu Mare, aflându-se în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe strada Magnoliei din municipiu, au depistat în traficul rutier un motociclu, condus de către un bărbat de 56 de ani, domiciliat în aceeași localitate.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat faptul că bărbatul nu posedă permis de conducere corespunzător categoriei din care face parte vehiculul.
De asemenea, polițiștii au constat faptul că vehiculul condus de către bărbat nu figurează ca fiind înmatriculat.
În urma testării cu aparatul etilotest, a fost indicată o concentrație de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere, conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat sau neînregistrat și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.
